Jak to funguje

Chcete-li se stát milionářem, duchovním mistrem, krasobruslařem, špičkovým kuchařem nebo mít harmonické vztahy, zbavit se nemocí a zůstat zdraví, smířit se s traumaty, postavit dům, získat ženu nebo si udržet muže, či cokoliv jiného, prostě ať jsou vaše sny a přání jakékoliv, budete muset udělat několik kroků k tomu, aby se z oblasti vaší představivosti přesunuly do vámi prožívané reality.

Určitě si budete muset uvědomit, jaký je váš současný život.
Učinit takovou malou kalkulaci nebo spíš na svůj současný stav pohlédnout drobnohledem lásky a akceptovat tuto situaci takovou jaká je…není totiž možné vytvářet novou realitu, když jsme současně připoutáni svou nespokojeností, hněvem, nenávistí či jinými negativními emocemi k životu, který rádi nemáme a přesto jej žijeme. Není jednoduché přijmout to, co nemáte rádi, ale je to snad jediná možná metoda, jak připravit vlastní život pro vytvoření nových podmínek.
V tomto bodě se rozcházíme s většinou autorů knih o pozitivních myšlení, kteří nabádají až téměř ke strojovému opakování manter a afirmací - ve své podstatě se snaží pouze přepsat program novým programem, ale bez ohledu na skutečnou podstatu lidských snů.

Zvládnete – li toto, musíte si uvědomit, co skutečně, ale skutečně chcete.
Že to zní banálně a vypadá jednoduše? Ne, tak to rozhodně není – málokdo totiž opravdu ví, co si přeje. Jistě, všichni máme mnoho snů a cílů, ale většina z nich nevychází z nás samotných – z naší podstaty. Jsou to naučené vzorce, které se velmi často neslučují s naší podstatou a směrem, kterým se skutečně chceme vydat. Proto člověk, který chce mít radost z realizace svých plánu si musí nejprve ujasnit, jaké cíle to přesně jsou.

Této krystalizace lze docílit jednoduchým způsobem – otočením vědomé pozornosti do svého nitra. V každém člověku jsou totiž vepsány odpovědi na všechny otázky, které toužíme znát. Proces uvědomování skutečného směru naší cesty, opravdové povahy našich snů a přání je uchvacující a radostně povznášející.
Ale pouhé uvědomění by nás k realizaci posunulo jen o píď. K tomu, aby váš duševní potenciál mohl realizovat vaše přání v reálném čase a místě, je třeba přesně konkretizovat přání. Proč? Protože tato situace je naprosto stejná, jako kdybyste přišli do autosalonu a prodejci řekli, že chcete auto. Pravděpodobně by následovala logická otázka prodejce: Jaké auto? Osobní, nákladní, jakou barvu, obsah motoru, v jaké cenové relaci? A kdy jej chcete? To jsou upřesňující otázky, které je velmi důležité si položit a nalézt na ni odpověď. Když jsou tyto detaily upřesněny, představujte si co nejpřesněji, jak se váš sen stává skutečností.

Pak zbývá už jen jediné – neulpět na představách. Vše v životě roste a prospívá jen, když má prostor a tak je tomu i s vašimi sny. Nejdřív je musíte opečovávat a potom, aby došly naplnění, je s radostí propustit do světa a nechat je realizovat.

Výše uvedené body jsou však mety na obvykle dlouhé cestě sebepoznávání. Nejsem zastáncem urychlovačů a přeskakování prožitků, jež nás mají za úkol obohatit, ale zjistil jsem, že si většina lidí sama hází klacky pod nohy při cestě za svými sny. A tak je jedním z úkolů spirituality úspěchu na tyto klacky upozornit - ne, nesbíráme je za vás. Připravili bychom vás tím o cennou zkušenost. Vizuální, uvolňovací, introspektivní a meditační techniky, které používám mají pochopitelně mnohem širší záběr účinků než zde dokážu popsat.
Především přelaďují vlnění mysli na hlubší frekvenci a synchronizují tím naše fyzicky prožívané já s naší podstatou. Nebo je k němu postupně přibližují.
Ti, kteří dokáží na rozvíjení vědomí a rozšíření stavu mysli "pracovat"(nakonec zjistíme, že jediné, co lze udělat je NIC) a udržovat kontinuálně směr, dostávají mnohem víc, než splnění svých fyzických snů a cílů.
Naladí se na hluboké poznání reality s množstvím souvislostí, které posunují hranice běžně vnímané skutečnosti za horizont dosavadních zkušeností.

Praktické používání těchto technik se můžete naučit na prožitkových kurzech nebo pomocí IDC.
Spiritualita úspěchu srozumitelným způsobem popisuje, jakým způsobem lze vytvořit dostatek hojnosti ve všech úrovních života. Sestavil jsem tuto metodu tak, aby každý člověk mohl pochopit principy fungování prožívání štěstí, naplnit své sny a mohl vést spokojený život podle svých představ.

"Musím přiznat, že aby bylo srozumitelné pro většinu lidí, co učím, musel jsem použít obecné způsoby vysvětlení pro mechanismy, které jsou pro každého niterné a velmi osobní. Proto mají i zcela individuální charakter. Účinek je proto srozumitelný až po samotném vlastním prožitku. Někomu stačí pouze teoretický "návod", jiný si to rád ohmatá a vyyzkouší - prožije."

Nicméně pragmaticky zhodnoceno za pomoci prožitkových technik můžete:

- dosáhnout finančně-materiální svobody
- harmonizovat své vztahy – osobní, rodinné, pracovní
- zbavit se nemocí a udržet si výborné zdraví
- přeměnit zažitá traumata a negativní zážitky v pozitivní energii
- najít správného partnera
- prožívat život šťastným a naplňujícím způsobem
- rozumět lépe svým potřebám, emocím, motivům
- nalézt pocit vnitřní svobodyKomentáře k článku Jak to fungujeRevoluční výživa