Náš kouzelný dědeček.

Spiritualita úspěchu zaměstnává kouzelného dědečka.
Jmenuje se podivným, hebrejsky znějícím jménem Rotázilaer. Je to starý kmet – o svém věku nikdy nemluví a tak se ho neptáme a říkáme mu prostě „dědečku“
Je to sympatický pán, ale občas má sklony k rozmařilostem.
Jednou si jeden klient po dlouhé a dlouhé úvaze přál, aby jeho blízcí byli stále šťastni.
Rádi vidíme, že má někdo přání, která se netýkají jen jeho samotného.

Stalo se…

Naštěstí se daný klient po splnění tohoto přání, ozval ve 14-ti denní lhůtě, ve které může realizované přání reklamovat.
„A co se Vám vlastně nelíbí splnění vašeho přání?“, ptali se v reklamačním oddělení klienta.
„Co?“ „Všechno!“
„Vždyť se všichni chovali jako zfetovaní blázni nebo vygumovaní sektáři!“
„Takhle si tedy štěstí tedy nepředstavuji.“
„A jak si ho představuješ?“ vstoupil do rozhovoru škodolibě dědeček.

No chlapa museli dva držet, aby nám dědečka neuškrtil…
Už si prý od nás nic neobjedná…

Nemáme to příliš rádi takovéto personální výtky, ale museli jsme tenhle problém s naším dědečkem řešit.
Ptali jsme se ho, proč, že něco takového dělá…a on na to: „co jako?“ „Vždyť si to přál!“
„Dědečku, tohle není poprvé – ty víš, že takhle si to daný klient nepředstavuje, že takto nemělo jeho přání vypadat!“
Už mnohokrát jsme uvažovali o tom, že dědečka propustíme a že si najmeme telepatického čtenáře představ, abychom předešli takovým nespokojeným klientům a nezvyšovali stále míru nespokojených klientů.

Ale dědeček si nenechá obvykle nic vysvětlit a rozčileně povídá: „a to si mám pokaždé domýšlet, jak to ten daný přesně myslí“? „A i kdybych jim do hlavy viděl, tak tam mají takový bordel, že přání, které mám splnit je tak nekonkrétní a lítá v milionu jiných myšlenek, že je těžké zachytit v klidu přesný obraz“.
„Víte co?“ „Já vám na to prdim – dělám to už několik staletí a vy jste mi připadali, že dokážete lidem vysvětlit, jak a co si mají přát, aby ta jejich přání – ty jejich sny,“...zněl dost pejorativně a sarkasticky, „nemuseli a nechtěli reklamovat.“ „Tak mi teď laskavě nic nevyčítejte a dělejte pořádně to, co dělat máte.“

Dobře tedy je to i naše chyba…dědeček je tu skutečně pouze na plnění přání a ne na jejich domýšlení, tak jsme museli najmout tým, jehož účelem je pomoci klientům přesně určit konkrétní představu přání, které máme realizovat. Jinými slovy: od klientů získat co nejpřesnější popis toho CO chtějí a JAK si to představují.

Nebudeme nic zastírat – byla to největší investice, kterou jsme byli nuceni udělat.
Také jsme stáli před rozhodnutím ukončit tuto činnost, protože se zdálo téměř nadlidský úkol vytvořit vždy perfektní podklady pro našeho dědečka.
Mezi touto restrukturalizací jsme poslali dědečka na nucenou dovolenou, aby byl na plnění zadaných, předem připravených úkolů odpočinutý.

Mezitím jsme však zjistili, že těm klientům, kterým se spolu s našim týmem podařilo přesně specifikovat své představy, se jejich sny začaly samovolně realizovat. Bez nutnosti nadlidských výkonů, spontánně, s velkou radostí a vysokou efektivitou…
Učinili jsme proto škrty v rozpočtech a kouzelného dědečka z dovolené poslali rovnou do důchodu…
Komentáře k článku Náš kouzelný dědeček.Revoluční výživa