Pozitivní myšlení je pro sraby

Pozitivní myšlení je pro srabyToto je zpráva pro všechny hledače absolutna…
Rozumíte – všichni ti lídři, propagátoři, motivátoři, koučové, spisovatelé, kteří právě spokojeně tráví sousto moudrosti světa vám za vaše prachy tvrdí, jak že to máte myslet, když se cítíte totálně v prdeli…
Celý váš život se hroutí a sesouvá se půda pod nohama a oni s blahosklonným výrazem ve tváři vám říkají – tak je to v pořádku, hledejte v tom to pozitivní, myslete na to, co bude. Představujte si jak jste spokojení, bohatí, zdraví, šťastní ve vztahu a vy víte, že váš účet zeje prázdnotou, že hypotéku za vás nikdo nezaplatí, že nestane-li se zázrak budete v lepším případě další roky žít z měsíce na měsíc. A budete se modlit, aby nepřišly nenadálé výdaje a exekutor vám případně vašeho psa ponechal. Pes je totiž věc. A věc se dá zpeněžit.

Hmm, tak ještě, že jsme tedy tak zdraví…že ani neustálé bolesti v zádech, zadýchanost na třetím schodě, vracející se infekce a vůbec divný pocit z vlastního těla vám neindikuje to, že jste well nebo fit? Ale určitě si máte představovat, jak sáláte energií a modrou aurou…jistě…jako infrazářič v koupelně, který by chtěl už asi 20 let vyměnit..
Tak co – ještě dekádu vydrží…
Aspoň nějaká jistota, když už vás opustil partner a těší se z nového života s vaší nejlepší kámoškou…
Cože? Že vám řekl, že ji tajně miloval celý svůj život…však mu to přejte – má na to přeci právo - ale hlavně zachovat pozitivní naladění…
Určitě se cítíte velmi atraktivní, plní chutě do nového vztahu a nabuzení na to, co přijde…

No samozřejmě, jak jinak…

Tak ale hlavně, že máte svou práci, kterou milujete, co na tom, že už před patnácti lety jste si uvědomili, že burn-out je vaše snídaně, oběd a večeře…to je také v pořádku – zajisté vás čeká slibná kariéra – každý se totiž klepe na to, aby zaměstnal průměrnou učitelku, prodavačku, obchodníka, kancelářskou krysu, která plane pracovním zápalem…néé, máte pravdu – vy se nenecháte zaměstnat – tak nemyslí pozitivní lidé – vy začnete podnikat…pochopitelně…každý bankéř čeká na to, až zaklepete se svým podnikatelským nápadem, který je zcela zaručený….

Nebát se a usmívat - brát vše pozitivně - exekutor za dveřmi, děti fetují a kradou vám z peněženky, manžel vám brousí kamarádku nebo manželka obšťastňuje svého šéfa…právě vám objevili cystu na prsu nebo prostatě a nevědí, jestli je zhoubná…přátel vám také moc nezbylo, ale hlavně vydržet a zachovat pozitivní vize…

Mno…tak tenhle scénář mě tak nějak přestal bavit…

Co se prostě vysrat na tohle sebenalhávání a říci si prostě „jsem v prdeli!“ ? Ta kurva - falešná naděje, že zítra bude líp, nám naše krvácející rány nezhojí a krev nezastaví… Že se člověk potřebuje na něco upnout a těšit? Nemyslíte, že požadavků a očekávání na vás nakládá svět z vnějšku až moc?

Nestačí? Musíte se ještě dusit tím, že víte, že ty sračky si budete muset probrodit a zřejmě si na ně i na nějakou dobu zvyknout, ale přesto si máte představovat své světlé zítřky?

Dost násilí – i ten největší smrad a hovna až po krk se snáší lépe, když se uvolníme a řekneme si: „NO A?“ „tak jsem prostě v prdeli…“ „a co má bejt?“ „Když už v nich jsem, nebudu si ještě znechucovat vytvářením závisti toho jak to bude lepší…“

Tak do prdele, nebuďte sraby a přiznejte si syrovou a surovou pravdu…

Ale ať už jsou ty sračky jakkoliv hluboké a zalykáte-li se jimi, vydržte – žádná žumpa není bezedná a jednou se na to dno, od kterého se odrazíte, dostanete…snad.. Nebo nedokážete-li se brodit sami a zvracíte smradem, chytněte se někoho za flígr a nechte se chvíli táhnout – přeci v tom nebudete sami… A jestli široko daleko nikdo není, tak vyplivněte čerstvou dávku fekálií ze svých úst a křičte – ale nikdy ne o pomoc…to by se na vás všichni vysrali… Hlavně ne o pomoc…křičte hlasitě, že máte unikátní nápad…a založte třeba klub loserů a prodávejte návod na cestu sračkama.

Věřte mi – najde se tisíce stejných zoufalců, kteří vám za to zaplatí…chtějí být v klubu...i v hovnech člověk nechce být sám.

Nakonec i vy se stanete koučem – lídrem všech sračkobrodičů, loserů, zoufalců a zkrachovalců… A třeba si nakonec všimnete, že se i vy blahosklonně usmíváte a říkáte brodícím se souputníkům - „to bude v pořádku“ – „mysli pozitivně“;)
Everyone can be king….
„King of losers“Komentáře k článku Pozitivní myšlení je pro srabyRevoluční výživa