Věřím si

Jedna z nejdůležitějších vět, které můžeme říct sami sobě je „Věřím si!“
Možná to někomu zní moc povrchně, anebo nafoukaně, ale v hloubce podstaty tohoto tvrzení se ukrývá klíč k rozluštění mnohých tajemství a rozplanutí temných míst naší společnosti.
Nejde o to si takovou afirmaci mentorovat a utvrzovat se v jejím povrchním charakteru, tedy vypadat jako trenér Rockyho, který motivuje k vyššímu výkonu…
Ani se nejedná o to vytvořit druhým obraz silné osobnosti o nás samých.
Gró tohoto tvrzení vychází ze sledování jeho pravé podstaty a s tím souvisejících jevů, jakými jsou všeobecná hluchota k našemu vnitřnímu hlasu.
Rozvinutá osobnost už neřeší malichernosti, kterými se zabývá masa ostatních…obrací svou pozornost k sobě, ke své vnitřní struktuře a hledá v sobě ve své prapůvodní podstatě odpovědi…
Dnešní doba nás předurčuje ale k cestám, které jsou už jinými zmapované…naše individuální schopnost orientace je minimální…jako cestovatelé o několik staletí zpět bychom byli zcela ztraceni…díky naší pohodlnosti, kdy máme prostě mapu a návod skoro i na to, abychom věděli jak si dojít na toaletu, ztrácíme schopnost tvůrčího určení svého vlastního směru…a toto pravidlo platí o to víc, čím je země méně prozkoumaná, zmapovaná…a tím přesně osobnost člověka, její hloubka, jednotlivé vrstvy a vzájemné interakce jsou.
Jak tedy obrátit pozornost k něčemu co tak málo známe, když nemáme přesnou navigaci, která nám řekne, kdy budeme v cíli a kudy se máme vydat?
Právě onou jednoduchou afirmací “Věřím si“ – když dokážeme prožít hloubku této věty, vysíláme tím, jasné signály, které pak z druhé strany příjemce, kterým jsou naše hlubší vrstvy, přitahují reakce.
Stačí pak jen vnímat a náhle před námi vyvstává cesta, kterou jsme celý život ignorovali a jejíž počátek leží za obzorem našich dosavadních zkušeností…
Komentáře k článku Věřím siRevoluční výživa